Pre využitie tejto funkcie
musíte byť prihlásený:

Registráciou získate možnosť:

- hodnotiť komentáre
- pridávať články do obľúbených
- písať články
- prístup k archívu topnoviniek
- a mnoho iného...

Prihlásiť sa
a využívajte výhody registrácie:

Zabudli ste heslo?

Konto: / Registrovať
16.12 / Meniny má Albína
Môj účet   ·    Obľúbené články   ·    Reakcie

Počas Noci divadiel 2013 nikto nezaspí

25.10.2013 11:39

Bratislava 25. októbra (OTS) - Noc divadiel 2013 je 4. ročníkom noci otvorených divadiel, predstavení a výn...

   

Bratislava 25. októbra (OTS) - Noc divadiel 2013 je 4. ročníkom noci otvorených divadiel, predstavení a výnimočných zážitkov. Ide o európske podujatie prezentujúce divadlo tvorivým spôsobom v netradičnom časovom rozpätí. Tento rok sa do projektu zapojilo 40 divadiel z 15 slovenských miest, Banskej Bystrice, Bátoviec, Bratislavy, Košíc, Kremnice, Malaciek, Martina, Nitry, Prešova, Semerova, Senice, Trenčína, Trnavy, Zvolena a Žiliny. Podujatie koordinuje Divadelný ústav Bratislava v spolupráci s divadlami na celom Slovensku.

Noc divadiel odštartuje aj tento rok telemost v živom vysielaní Slovenského rozhlasu. Spojí tak naživo divadlá po celom Slovensku a poslucháči si budú môcť užiť atmosféru z rôznych javísk naraz.

Divadlá sa spoja presne o 19.00 hod., keď vo všetkých naraz zaznie spoločný potlesk. Spoja nás aj herci. Počas Noci divadiel 2013 nedovolia „zaspať“ žiadnemu divákovi. Dôkazom bude celonočná fotodokumentácia a zapojenie sa do samotnej akcie so sloganom Ani ja nespím! Herci hrajú a sa hrajú a tento rok sa môžu hrať aj diváci.

Pre všetkých milovníkov divadla je pripravená komédia, dráma, balet, súčasný tanec, muzikál, klasické inscenácie, rozprávky, tradičné marionetové divadlo. Okrem divadelných predstavení sa budú môcť diváci zapojiť do workshopov, tvorivých dielní, vidieť ukážky tréningov klasického tanca, vypočuť si jazz, či ľudové piesne. Budú môcť diskutovať s tvorcami, objavovať zákulisie a skryté zákutia divadla, skúšať predstavenie, pozrieť si výstavu divadelných plagátov, archívne videoprojekcie z predstavení, či vyvolávať fantóma divadla.

„Noc“ sa koná každoročne, vždy tretiu novembrovú sobotu vo viacerých slovenských mestách súčasne. Slovenské divadlá otvoria svoje priestory počas večerných a nočných hodín, aby demonštrovali svoju otvorenosť novým podnetom, novým divákom a inšpirácii zvonku. Iniciátorom projektu Európska noc divadiel, do ktorého sa v tomto roku zapojilo už 11 krajín, je chorvátska Noć kazališta. Stovky európskych divadiel sa spoja v jednu spoločnú noc.

Počas Noci divadiel môže divák skúmať, objavovať, zapájať sa do diania či sa len príjemne usadiť, vnímať a nechať sa unášať po celú noc.

Heslo prvého ročníka „Dnes večer nezhasíname” presvedčilo divákov 8 mestách Slovenska a 28 divadlách o tom, že divadla sa netreba báť. Druhý ročník sa niesol v znamení hesla „Na hry máme celú noc“. S návštevníkmi sa hralo 31 divadiel z 9 miest Slovenska. Tretia noc otvorených divadiel bola „Tajomná, impulzívna, návyková, hlboká, jedinečná. Zapojilo sa do nej 39 divadiel z 11 miest.

Kompletný program na: www.nocdivadiel.sk
Facebook: http://www.facebook.com/Noc.divadiel


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

Kam ďalej?

Kreslá sa vracajú do módy: 4 kúsky, ktoré musíte maťBirdy live! Zaži ju už túto nedeľu.Ako za napísanie jedného blogu vyfasovať 50 eur?

Užívatelia: Najaktívnejší / Najlepšie hodnotení

Diskusia · 0 komentárov

Pridať komentár